17 września uczniowie naszej szkoły już po raz dziesiąty wezmą udział w Pielgrzymce do Rostkowa. Hasłem przewodnim jest   M jak Miłosierdzie, które nawiązuje do trwającego Roku Miłosierdzia oraz zakończonych ŚDM w Krakowie.

Postanowiliśmy przybliżyć pojęcie miłosierdzia wszystkim uczniom. 16 września zorganizowaliśmy happening  z tym samym motywem przewodnim.

 „Uczynkami miłosierdzia są dzieła miłości, poprzez które pomagamy bliźnim w potrzebach ciała i duszy”. /Katechizm Kościoła Katolickiego/

 Koleżanki i koledzy z klas  V i VI mieli wypisane na kartach uczynki miłosierne dla duszy i ciała, przypięli je na ubraniach. Każdy mógł podejść i je sobie przypomnieć.

 „Jest moim gorącym życzeniem, aby chrześcijanie przemyśleli podczas Jubileuszu uczynki miłosierdzia względem ciała i względem ducha. Będzie to sposobem na obudzenie naszego sumienia” - /Papież Franciszek, bulla Misericordiae vultus/.

Na zakończenie radośnie zaśpiewaliśmy pieśń Tak, Tak Panie mój. W ten sposób chcieliśmy dać świadectwo naszej wierze i zaangażowaniu,  pokazać jak bliskie naszym sercom  są wartości wyznawane przez naszego patrona św. Stanisława Kostkę.

Akcja została przygotowana pod kierunkiem opiekuna SU  p. Marii Sykut.