Misja szkoły "Nasza szkoła fundamentem Twojej przyszłości, bowiem ad maiora natus sum".

Aktualności

21 września 2020 14:20 | Aktualności

,,KIEROWCO! NIE POLUJEMY NA ZEBRACH!!!

To już nie pierwsza taka akcja. Jest ona cykliczna i ma na celu przypomnienie, że to piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego.

Przejście dla pieszych to powierzchnia jezdni, drogi dla rowerów lub torowiska przeznaczona do przechodzenia przez pieszych, oznaczona odpowiednimi znakami drogowymi. Pieszy przekraczając jezdnię,  znajdujący się na przejściu dla pieszych powinien być całkowicie bezpieczny.

9 września uczniowie kl. I i III wyszli wraz z funkcjonariuszami Policji w rejon przejścia dla pieszych, które codziennie pokonują w drodze do szkoły i   w drodze do domu. Poprzez transparenty z hasłami „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!!!” chcieli dotrzeć do świadomości jak największej liczby kierowców.

Kierujący pozytywnie reagowali na to, że znajdujemy się przy drodze, były uśmiechy na ich twarzach oraz pozdrowienia. Na pewno wielu z nich zapamięta, że dojeżdżając do przejścia dla pieszych muszą zachować szczególną ostrożność.

Uczestnicy ruchu drogowego bardzo często zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego, obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie. Pamiętajmy, że wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków drogowych to główne przyczyny wypadków drogowych.

Była to również okazja, aby najmłodszym przypomnieć jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Dzieci miały  możliwość sprawdzić w praktyce jak pokonać jezdnię w miejscu do tego wyznaczonym, czyli przez przejście dla pieszych, oznaczone znakami poziomymi - pasami „zebrą”, znakami pionowymi informującymi o przejściu dla pieszych oraz znakiem „Agatka” informującym, że na tym właśnie przejściu mogą pojawić się dzieci.

 

Szkolny Koordynator Programu B&N

Bogumiła Blados

 

Przeczytano: 96 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: