14 września 2020 21:00 | Aktualności

Dni Patrona

18 września przypada święto patrona polskiej młodzieży, patrona naszej szkoły, świętego Stanisława Kostki.

Patron naszej szkoły rozpoznał swoje zdolności i rozwijał je. Nie usprawiedliwiał zła słabością lecz pracował nad sobą. Każdego człowieka traktował z szacunkiem i życzliwością. Swoją wielkość zbudował na zaufaniu Bogu.
Czy Stanisław Kostka to przeszłość, to historia Kościoła?
Co ma nam dziś do zaproponowania?
.....umiał przeciwstawić się woli rodziny, być sobą i podążać za swoimi pragnieniami.

Tegoroczne obchody Dni Patrona w naszej szkole będą miały nieco inny charakter. Nie będą odbywały się na forum szkoły - z oczywistych względów - ale w klasach, na lekcjach wychowawczych i na lekcjach religii.Nie odbędzie się też pielgrzymka dzieci do Rostkowa.
Pomimo tych wszystkich zmian wsłuchajmy się w słowa naszego świętego Patrona:

" Winieneś zastanowić się najpierw we wszystkim, cokolwiek czynisz, o czymkolwiek myślisz i rozmawiasz, czy podoba się to Bogu i jest pożyteczne dla bliznich."
Niech te słowa świętego młodzieniaszka z mazowieckiej wsi towarzyszą nam na co dzień.

Joanna Ropelewska