01 grudnia 2019 20:18 | Aktualności

Dzień misia

26 listopada 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Adresatami uroczystości były dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie

kl. I – IV. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami.

Głównym celem naszego święta było uczczenie Światowego Dnia Pluszowego Misia, zachęcenie do czytania literatury dziecięcej, miłe, radosne i pożyteczne spędzanie czasu poprzez wspólną zabawę.

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. To on jest wiernym i oddanym przyjacielem. To jemu można powierzyć swoje sekrety.

Historię pluszowego misia przybliżyła p. Anna Redwanowska.

Zaproszonymi gośćmi, którzy czytali fragmenty książki Cz. Janczarskiego „Miś Uszatek” byli: dyr. szkoły p. Henryk Chojnacki, p. Izabela Teklińska i p. Małgorzata Kołakowska. Wybrany fragment przeczytał również ucz. kl. VII – Kacper Przewodowski.

Następnie uroczystość została uczczona wierszem i piosenką.

Największą radość wywołało u dzieci pojawienie się misiów na sali gimnastycznej ( uczniów kl. VII ). Dzieci odpowiadały na zagadki przygotowane przez pluszowych przyjaciół.

Potem zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego.

Nagrodzone zostały następujące osoby:

I miejsca:

1. Aleksandra Kołakowska kl. I

2. Alicja Pęczkowska kl. I

II miejsca:

1. Maria Purzycka kl. 0

2. Julia Adamska kl. I

III miejsca:

1. Magdalena Czarzasta kl.0

2. Magdalena Pszczółkowska kl. III

Wyróżnienia:

1. Miłosz Strzelecki kl. III
  2. Emilia Gołębiewska kl. II

Nagrody ufundował sklepik szkolny.

Na zakończenie uroczystości uczniowie tańczyli z misiami w rytm piosenki „ Niedźwiadek”.

Mam nadzieję, że Światowy Dzień Pluszowego Misia pozostanie na długo w pamięci dzieci.

Anna Redwanowska