24 listopada 2019 18:30 | Aktualności

Wycieczka na spektakl "Hobbit"

„Nie można tego zobaczyć ani dotknąć placami,

Nie można wyczuć węchem ani usłyszeć uszami;

Jest pod górami, jest nad gwiazdami,

Pustej jaskini nie omija,

Po nas zostanie, było przed nami,

Życie gasi a śmiech zabija.”

Odpowiedź na tą i wiele innych zagadek poznali uczniowie klasy piątej i szóstej, którzy we wtorek, 19 listopada wybrali się do Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie by obejrzeć inscenizację powieści J. R. R. Tolkiena „Hobbit”.

Przedstawienie zostało przygotowane przez grupę artystów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza , która przyjechała z Wrocławia i stanowiło pierwszy punkt wycieczki. Ponad godzinny występ spotkał się z pozytywnym odbiorem młodych widzów, którzy nagrodzili aktorów głośnymi oklaskami. Następnie udaliśmy się do Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej STUDIO by obejrzeć wystawę fotograficzną autorstwa Laury Tomaszewskiej. Uczniowie mieli okazję podziwiać prace o różnej tematyce. Wśród pozowanych zdjęć w jesiennej aranżacji, można było zobaczyć również fotografie koncertowe, w których  specjalizuje się artystka, sportowe czy rodzinne. Uczniowie zapoznali się również z nową formą działalności wolontariackiej, w ramach której autorka wystawionych prac fotografowała również psy ze schroniska w Pawłowie by w ten sposób pomóc im znaleźć domy. Zapoznaliśmy się również z lokalnym malarstwem, czyli z obrazami miejscowych artystów, które przedstawiały nie tylko martwą naturę, lecz także najbardziej znane budynki z Ciechanowa i okolic, np. Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, Plac Jana Pawła II w Ciechanowie, brama Kościoła św. Tekli w Ciechanowie itd.

Na koniec, po intelektualnym wysiłku, uczniowie zaspokoili apetyt w restauracji McDonald’s i udaliśmy się w drogę powrotną bogatsi o nowe doświadczenia.

Emilia Kakowska