11 listopada 2019 21:58 | Aktualności

zbiorem ludzi, czasowo zajmujących

dane terytorium”.

Józef Piłsudski

W piątek 8 listopada 2019 r. na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru przez poczet sztandarowy. O godz. 11:11cała społeczność naszej szkoły odśpiewała hymn państwowy.

Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów kl. VI – VIII pod kierunkiem p. Anny Redwanowskiej.

Akademia wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 r. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie kl. VI – VIII recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.  Uroczystość uświetniły pieśni patriotyczne wykonane przez Weronikę Goździewską, Joannę Burkacką, Oliwię Czarzastą i Kacpra Ćmocha. Nad oprawą muzyczną czuwał ucz. kl. VII Krzysztof Morawski.

Po wyprowadzeniu sztandaru uczniowie rozeszli się do klas.

Anna Redwanowska