19 października 2019 08:02 | Aktualności

Uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy I

8 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy I.
 17 uczniów zostało przyjętych w poczet społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Woli Wierzbowskiej. Nie było to jednak  łatwe zadanie.
    Po przedstawieniu się  uczniowie musieli zaprezentować czego się już nauczyli i zdać egzamin przed starszymi kolegami, gronem pedagogicznym i dyrektorem szkoły.
Wierszykami i piosenkami  udowodnili wszystkim zebranym, że są już gotowi zostać uczniami naszej szkoły.
   Po części artystycznej uczniowie klasy I z honorem złożyli ślubowanie na sztandar, a dyrektor szkoły pan Henryk Chojnacki dokonał uroczystego pasowania dzieci na uczniów. Uczniowie na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplomy, medale pasowania i tarcze szkolne ufundowane przez szkołę oraz upominek od klasy II i III.

Izabella Łączyńska