19 października 2019 08:31 | Aktualności

Wycieczka do Torunia

16 października 2019 r. uczniowie klas I-V byli na wycieczce w  Toruniu. Zwiedzili tam Starówkę oraz poznali ciekawe historie związane z postacią polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. Próbowali utrzymać równowagę przy Krzywej Wieży, która jest odchylona od pionu o 1,4 m. W Muzeum Żywego Piernika, pod okiem specjalistów uczniowie poznali tajniki wyrabiania i pieczenia słynnych w całym kraju pierników toruńskich. Własnoręcznie wyrobili ciasto piernikowe, uformowali je i upiekli w piecu, otrzymując za to tytuł czeladnika. Odbyli również wirtualną podróż we wszechświecie podczas seansu w Planetarium. Na zakończenie wycieczki oczywiście był posiłek w McDonald. Opiekunkami wycieczki były panie: I. Łączyńska, B. Goździewska, B. Blados i E. Kakowska-Pustelnik.

B. Goździewska

Wyciczka do Torunia 2019