12 października 2019 20:58 | Aktualności

Europejski Tydzień Kodowania

Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym w Polsce, obchodzony jest Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W tym roku Code Week odbył się już po raz szósty!

Nasza szkoła po raz drugi zgłosiła własne wydarzenie: „Przyszłość należy do programistów- Kombinuję, Koduję i Programuję”, które będzie realizowane w klasach IV-VIII od 15 do 18 października.

W roku szkonym 2019/2020 od października do maja w klasie VIII będzie również realizowana innowacja pedagogiczna „Przyszłość należy do programistów- Kombinuję, Koduję i Programuję”.

Małgorzata Chojnacka

Załączniki: