06 października 2019 21:33 | Aktualności

Nietypowa lekcja doradztwa zawodowego

2 października 2019 r. naszą szkołę odwiedził wiceminister rolnictwa Pan Rafał Romanowski. Wcielając się w rolę nauczyciela, poprowadził lekcję doradztwa zawodowego z uczniami klasy  VII i VIII. W bardzo przystępny sposób opowiedział na czym polega praca polityka. Przedstawił uczniom ścieżkę edukacyjno – zawodową i predyspozycje, które są niezbędne do tego, aby zostać ministrem. Zapoznał również uczniów ze strukturą rządu w naszym państwie. Uczniowie, korzystając z okazji zadawali prowadzącemu pytania typu:  czy minister ma czas dla rodziny, jakie są jego zarobki i czy ponownie wybrałby tą ścieżkę zawodową. Wiceminister Pan Rafał Romanowski  udzielił uczniom odpowiedzi na interesujące ich pytania. Na zakończenie uczniowie podziękowali gościowi za przybycie i przeprowadzoną lekcję oraz wręczyli książkę o naszym patronie św. St. Kostce i kubek z logo szkoły. Pan Rafał Romanowski również podziękował za zaproszenie, mówiąc, że to był dla niego zaszczyt prowadzić zajęcia z naszą młodzieżą.

Barbara Goździewska