06 października 2019 21:02 | Aktualności

Sprawozdanie z wyjazdu do kina na film „Legiony”

Dnia 01.10.2019 r. uczniowie kl. VII pod opieką p. Anny Redwanowskiej uczestniczyli w wycieczce do Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki

w Ciechanowie, której celem było obejrzenie filmu historycznego „Legiony”.

Projekcja filmu w reżyserii Dariusza Gajewskiego rozpoczęła się o godz. 11:00. Główną postacią był Józef  {Sebastian Fabijański }, który zdezerterował z carskiej armii i za wszelką cenę chciał dotrzeć do rodzinnej Łodzi. Przyłączył się do nowo powstałych Legionów Marszałka Piłsudskiego, po to, aby  otrzymać ubrania i jedzenie. Z biegiem czasu zaczął traktować ludzi jak rodzinę, chciał im pomóc. Na skutek różnych wydarzeń, coraz bardziej świadomie wiąże swoją przyszłość z Legionami i ze sprawą narodową.  Za udział w niebezpiecznej akcji otrzymał pseudonim „Wieża”.

Naszą uwagę przyciągnęła postać podporucznika Stanisława „Króla” Kaszubskiego, którego zagrał Mirosław Baka. W rolę agentki wywiadu I Brygady wcieliła się młoda aktorka Wiktoria Wolańska, a jej narzeczonego {Tadka} zagrał Bartosz Gelner.

O godz. 13:15 opuściliśmy salę kinową i udaliśmy się do pizzerii „Biesiadowo”. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Anna Redwanowska