29 września 2019 20:15 | Aktualności

„Wrzesień `39”

26 września Grupa Artystyczna Rekonstrukto w bardzo przystępny sposób  zaprezentowała uczniom  naszej szkoły pokaz historyczny, o tym jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita. Omówione i zaprezentowane zostały: sytuacja międzynarodowa II Rzeczpospolitej, etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim, polski mundur wojskowy, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, bezpieczne repliki broni, technika wojskowa, łączność i zaopatrzenie oraz musztra i sprzęt bojowy. Uczniowie z dużym zaciekawieniem obejrzeli pokaz i wzięli udział w rekonstrukcji. Mieli również możliwość obejrzenia z bliska oraz przymierzenia ekwipunku wojskowego – hełmów, broni.

B. Goździewska

M. Pokropska