29 września 2019 20:01 | Aktualności

Święty Stanisław Kostka naszym patronem jest...

W dniach 18 - 20 września w naszej szkole, Szkole Podstawowej im.Świętego Stanisława Kostki, obchodziliśmy Dni Patrona. Obchody rozpoczęły się 18 września uroczystym wystawieniem wart przez uczniów naszej szkoły pod obrazem Świętego oraz złożeniem kwiatów przez dyrektora szkoły Henryka Chojnackiego. Gospodarze klas zapalili znicze pod tablicą pamiątkową na zewnątrz budynku.
Uczniów w tych dniach obowiązywał strój galowy. W piątek 20 września odbył się uroczysty apel podsumowujący tegoroczne . Dni Patrona. Podczas programu słowno - muzycznego, przygotowanego pod opieką p. Joanny Ropelewskiej, starsi uczniowie przypomnieli drogę do świętości Stasia z Rostkowa. Podsumowano także udział naszej szkoły w akcji " Szczoteczka i pasta do zębów dla dzieci z Czadu."14 września,  uczniowie naszej szkoły, wraz z rodzicami, i pod opieką p .Marty Pokropskiej, p .Beaty Okonieckiej i p .Radosława Chojnackiego brali też udział w corocznej pielgrzymce dzieci i młodzieży do Rostkowa .