18 września 2019 18:07 | Aktualności

Program B&N

Nasza szkoła, jako partner Programu B&N ( BEZPIECZNI – NIECHRONIENI) kolejny raz wzięła udział w kampanii profilaktycznej pod hasłem ,,Kierowco! Nie polujemy na ZEBRACH”.

11 września 2019r. w godz. 9:45 – 10:15, uczniowie kl. I – III z wychowawczyniami: p. I. Łączyńską, B. Blados i B. Gożdziewskąw obecności p. dzielnicowego gminy Opinogóra Górna sierż. szt.  Artura Karwowskiego oraz pracowników Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie  uczestniczyli w happeningu  w pobliżu przejścia dla pieszych.

Przy pomocy transparentów dzieci zaznaczyły swoją obecność wśród kierowców, którzy bardzo pozytywnie reagowali - były uśmiechy i pozdrowienia.

Przeprowadzona akcja miała na celu dotarcie do świadomości kierowców, że jest to miejsce bezpiecznego przejścia przez jezdnię. Piesi są najbardziej zagrożoną grupa uczestników ruchu drogowego. Zderzenie pieszego i pojazdu prawie zawsze kończy się obrażeniami, czasem też największą tragedią. Niestety znaczna cześć takich wypadków ma miejsce właśnie na przejściach dla pieszych, a więc tam gdzie przekraczający jezdnię pieszy powinien być całkowicie bezpieczny. Jednak znaczna część uczestników ruchu drogowego, pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie.

Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji wieku kierowców zapamięta, że dojeżdżając do przejścia dla pieszych muszą zachować szczególną ostrożność.

Koordynator Programu B&N

Bogumiła Blados