11 czerwca 2019 13:48 | Aktualności

Ogólnopolska Impreza Czytelnicza „ Jak nie czytam, jak czytam”

Dnia 07.06.2019 r. uczniowie kl. IV i VI uczestniczyli w Ogólnopolskiej Imprezie Czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam” zorganizowanej przez Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie.

Celem tej ogólnopolskiej akcji była przede wszystkim  promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie, że „czytanie jest modne”, że „można i należy tym się chwalić”.

Spotkanie odbyło się na świeżym powietrzu. Najpierw głos zabrała dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie p. Wiesława Tybuchowska. Przywitała wszystkich uczniów i ich opiekunów, a w szczególności wicestarostę Pana Stanisława Kęsika. Pani dyrektor uzmysłowiła dzieciom na czym polega ogólnopolska akcja czytelnicza pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Wicestarosta Pan Stanisław Kęsik zachęcił  zebranych na placu dzieci do czytania książek.

Uczniowie zabrali ze sobą swoje ulubione książki. Ok. godz. 10:15 rozpoczęli czytanie, któremu towarzyszyły dodatkowe atrakcje.

Mam nadzieję, że taka akcja przyczyni się do jeszcze lepszego czytelnictwa w naszej szkole.

Potem uczniowie kl. IV i VI pod opieką p. A. Redwanowskiej i p. E. Kakowskiej – Pustelnik i p. Natalii  /  która uczestniczyła w imprezie /  udali się do siedziby Tygodnia Ciechanowskiego. Redaktor naczelny p. Ryszard Marut zapoznał uczniów z tajnikami pracy dziennikarza. Dla każdego ucznia były przygotowane gazety. Kacper Przewodowski i Joanna Burkacka czytali wskazane przez redaktora fragmenty artykułów prasowych.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze.

Następnie udaliśmy się na lody. Do szkoły wróciliśmy o godz. 12:10.

Anna Redwanowska