11 czerwca 2019 13:33 | Aktualności

Gminny konkurs recytatorski „Opowiem Ci bajkę”

W środę 5 czerwca 2019 roku cztery uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie recytatorskim pod hasłem „Opowiem Ci bajkę…”, który odbył się w urzędzie gminy w Opinogórze Górnej.

Konkurs rozpoczął się od uroczystego powitania wszystkich uczestników, widzów, opiekunów, rodziców oraz nauczycieli zebranych na sali. Następnie, w pierwszej części spotkania, swój talent recytatorski prezentowali najmłodsi. Po nich przyszła kolej na uczennice naszej szkoły. Julia Purzycka, Maja Rzeczyska, Zofia Przewodowska oraz Patrycja Kołakowska przedstawiły zebranym utwory Jana Brzechwy. Po krótkiej przerwie jury ogłosiło wyniki. Pierwsze miejsce otrzymały: Patrycja Kołakowska oraz Julia Purzycka, natomiast drugie miejsce zajęły Maja Rzeczycka i Zofia Przewodowska. Co więcej, najmłodsza z dziewczynek, Julia Purzycka zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu i będzie miała okazję wystąpić przed szerszą publicznością w Ciechanowie.

Dziewczynki wróciły do domów z pięknymi nagrodami i w doskonałych nastrojach.

Emilia Kakowska-Pustelnik