06 czerwca 2019 16:40 | Aktualności

Wycieczka do Pułtuska

„Przy stole”

Gdy przy stole siadasz z nami

Nigdy nie baw się sztućcami.

Łokieć zabierz ze stolika

I jedzenia nie dotykaj.

Do łóżka zostaw ziewanie

I w zębach dziury szukanie.

Buzię zamknij gdy coś jesz

Poproś, kiedy więcej chcesz.

I pamiętaj w domu, w szkole

Jak zachować się przy stole!

Dnia 04.06.2019 uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Pułtuska w celu uczestnictwa w warsztatach savoir-vivre. Chętni uczniowie z klas I, II, III, IV i V pod opieką p. B. Blados, p. B. Goździewskiej, p. J. Ropelewskiej, oraz p. E. Zbyszyńskiej odbyli szkolenie na temat dobrych manier przy stole oraz zasad używania zastawy stołowej. Po odbytej lekcji zjedliśmy pyszny obiad w restauracji wcielając zdobytą wiedzę w praktykę. Po obiedzie przyszedł czas na krótki spacer po Pułtuskim zamku. Podziwialiśmy zbiory zebrane w zbrojowni oraz chętni uczniowie wcielili się w rolę rycerzy i spróbowali swoich sił w walce na miecze.  Następnie przy pięknej, słonecznej pogodzie udaliśmy się w rejs gondolami po rzece Narew. W świetnych humorach, bogatsi o wiedzę powróciliśmy do domu.

Ewa Zbyszyńska