04 czerwca 2019 09:06 | Aktualności

Dzień Dziecka 2019

31 maja 2019 r. o godz. 8.30 w naszej szkole rozpoczęła się uroczystość z okazji Dnia Dziecka. Pan dyrektor przywitał wszystkich zebranych: Proboszcza naszej Parafii Księdza Roberta Głuchowskiego, przedstawicieli Policji, rodziców i dzieci. Podziękował sponsorom imprezy: panu Tadeuszowi Falęckiemu, który wraz z Radą Rodziców sfinansował maszynę do produkcji waty cukrowej, Państwu Jolancie i Kazimierzowi Orłowskim za sfinansowanie wypożyczenia zjeżdżalni, panu Januszowi Kosikowi za ufundowanie napoi i lodów, Dyrektorce Gminnego Ośrodka Kultury w Opinogórze Pani Joannie Mossakowskiej za ufundowanie kiełbasek, a za sfinansowanie wszystkich pozostałych atrakcji, np. zakup arbuzów i truskawek Radzie Rodziców. Następnie uczniowie klas VI-VIII odegrali scenki o miłości, z książek:  „Pan Tadeusz”, „Krzyżacy”, „Mały książę”, „Julia i Romeo”. Recytowali również „Hymn o miłości” i „Rozmowę liryczną”. Na zakończenie inscenizacji Weronika Goździewska zaśpiewała utwór „Niepewność” A. Mickiewicza.

Po występach uczniów głos zabrał Ksiądz Proboszcz. Na ręce Pana Dyrektora wręczył dwie książki do biblioteki szkolnej. Następnie Pan policjant udzielił krótkiej pogadanki na temat przemocy fizycznej wśród uczniów i bezpieczeństwa podczas wakacji. Wraz z Panią B. Blados wręczył również uczniom, którzy zdawali egzamin, kartę rowerową.  Na koniec pani Goździewska przypomniała uczniom, jakie atrakcje czekają ich tego dnia. Po części oficjalnej uczniowie udali się na boisko, gdzie czekały już na nich owoce, lody, napoje i kiełbaski z grilla. Mogli również skorzystać ze zjeżdżalni. Na boisku odbyły się także różne konkursy sportowe oraz mecze w piłkę nożną. Uczniowie klasy VIII zagrali również z nauczycielami i rodzicami w piłkę siatkową.  Impreza z okazji Dnia Dziecka zakończyła się o godz. 12.00.

Barbara Goździewska

Dzień Dziecka 2019