03 czerwca 2019 21:31 | Aktualności

XIX Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Rozśpiewana Nutka 2019”

30 maja 2019r. w sali konferencyjnej w Opinogórze Górnej odbył się XIX Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,Rozśpiewana Nutka 2019”, której organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Opinogórze Górnej.

Konkurs miał charakter otwartego przeglądu, w którym uczestnicy wykonywali z przygotowanym akompaniamentem lub podkładem muzycznym wybraną przez siebie piosenkę.         Głównym celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości oraz aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży, wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji  ich umiejętności oraz dorobku artystycznego, rozwijanie talentów estradowych oraz wyłonienie utalentowanych dzieci.

W konkursie wzięły udział  uczennice naszej szkoły: Aleksandra Kołakowska z oddziału przedszkolnego, Zuzanna Kołakowska z klasy IV,  Joanna Burkacka z klasy VI, Aleksandra Grabowska z klasy VII i Weronika Goździewska z klasy VII.

Jury  przyznało Weronice Goździewskiej II nagrodę w kategorii klas VII – VIII, w kategorii klas IV-VI  Zuzanna Kołakowska otrzymała wyróżnienie specjalne a Joanna Burkacka- wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!!!

Izabella Łączyńska