03 maja 2019 15:35 | Aktualności

Wiwat Konstytucja!

Dnia 29.04.2019 r. na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Część oficjalną poprzedził polski taniec narodowy – polonez w wykonaniu uczniów kl. VIII. Choreografię przygotowała p. Barbara Goździewska.

Następnie jedna uczennica z klasy V i uczniowie kl. VI-VIII pod kierunkiem p. Anny Redwanowskiej prozą, wierszem i pieśnią patriotyczną zaprezentowali wydarzenia tamtych dni, tak ważnych dla naszej historii. Młodzi artyści wystąpili w pięknych strojach oddających charakter tamtej epoki. W rolę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego wcielił się ucz.

kl. VIII – Radosław Kocięcki, marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zagrał ucz. kl. VI – Bartłomiej Krębski, a posłów zagrali: Kacper Moderacki – ucz. kl. VI, Kacper Ćmoch – ucz. kl. VII i Wiktor Moczulak – ucz. kl. VIII. Akademię uświetniła swoimi umiejętnościami wokalnymi ucz. kl. VII – Weronika Goździewska.

Po części artystycznej głos zabrał dyr. szkoły p. Henryk Chojnacki, który  przybliżył uczniom znaczenie obchodów tego święta.

Pan dyrektor zaapelował do wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej, aby dzień 3 Maja stał się symbolem zgody, aby nikt tego dnia z nikim się nie kłócił.

Potem odśpiewano hymn szkoły. Po wyprowadzeniu sztandaru uczniowie rozeszli się do klas.

Anna Redwanowska

Filmy: