29 marca 2019 14:25 | Aktualności

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Pragnę poinformować Państwa, że Związek Nauczycielstwa Polskiego, działając w imieniu pracowników Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Woli Wierzbowskiej,     z dniem 14 marca 2019 r. wypowiedział mi spór zbiorowy.
W wyniku przeprowadzonego referendum większość pracowników naszej szkoły opowiedziało się za strajkiem, który według zapowiedzi ma się rozpocząć 8 kwietnia 2019 r.
W poniedziałek 1 kwietnia 2019 r.  odbędą się rozmowy „ostatniej szansy” między Ministrem Edukacji Narodowej, a związkami nauczycielskimi. Gdyby zakończyły się one fiaskiem wówczas również w naszej szkole rozpocznie się strajk.
Pomimo przystąpienia naszej szkoły do strajku, pragnę zapewnić rodziców klasy ósmej, że egzamin ich dzieci odbędzie się zgodnie z terminem i odpowiednimi procedurami. Wczoraj otrzymałem zapewnienie od części nauczycieli, że wezmą udział w zespołach nadzorujących egzamin ósmoklasisty, w związku z czym, jeszcze raz zapewniam, że egzamin w naszej szkole odbędzie się bez względu na sytuację strajkową.

P.S.
O rozwoju sytuacji będę Państwa informował na bieżąco poprzez zamieszczanie informacji na szkolnej stronie internetowej. Kwestia egzaminu jest jednak już pewna, egzamin odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia 2019 r.

Henryk Chojnacki