24 marca 2019 21:42 | Aktualności

III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz

Dnia 21 marca 2019 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie odbyło się III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz.

Impreza czytelnicza rozpoczęła się o godz. 10:00.

Najpierw zabrała głos p. Grażyna Czaplicka, która serdecznie powitała wszystkich zebranych na sali konferencyjnej. Szczególne słowa podziękowania za przybycie skierowała do dyrektora szkoły p. Henryka Chojnackiego.

Zgromadzeni na sali konferencyjnej mieli okazję wysłuchać fragmentów książek Małgorzaty Musierowicz czytanych przez zaproszonych gości jak i uczniów z różnych szkół.

Amelia Chojnacka, Radosław Kocięcki – uczniowie klasy VIII i Kacper Przewodowski – uczeń klasy VI czytali z podziałem na role fragmenty książki „Kwiat kalafiora”. Uczniowie przygotowali również plakat, który zdobił salę konferencyjną.

Jeżycjada – to cykl powieści adresowany do młodzieży. Jego nazwa pochodzi od poznańskiej dzielnicy Jeżyce. Wymyślił ją profesor Zbigniew Raszewski, wielbiciel serii i przyjaciel autorki.

Akcja niemal wszystkich książek z cyklu odgrywa się w Poznaniu. Trzon Jeżycjady stanowią losy rodziny Borejków, mieszkającej w stuletniej kamienicy przy ulicy Roosevelta.

Głośne czytanie przyczyniło się do popularyzacji książek Małgorzaty Musierowicz.

Anna Redwanowska