23 marca 2019 20:44 | Aktualności

Konkurs Pieśni Legionowej i Patriotycznej "Ku Niepodległej” w Ciechanowie.

19 marca 2019 r. odbył się w w Ciechanowie II Powiatowy Konkurs Pieśni Legionowej i Patriotycznej ,, Ku Niepodległej”, zorganizowany przez Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie oraz Związek Piłsudczyków RP Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego w Ciechanowie.
Celem konkursu było pielęgnowanie i upowszechnianie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych tradycji legionowej oraz historii Polski w twórczości artystycznej, prezentowanie dorobku artystycznego młodych wokalistów, rozwijanie pasji wokalnych, inspirowanych historią i sztuką oraz umożliwienie im prezentacji tych umiejętności, wymiana doświadczeń, krzewienie wartości patriotycznych oraz promowanie miasta Ciechanowa i powiatu ciechanowskiego.
Do konkursu przystąpiło 21 uczniów ze szkól podstawowych i gimnazjalnych oraz 5 ze szkół średnich z Ciechanowa i okolic. Każdy uczestnik miał przygotować dwa utwory konkursowe i zaprezentować jedno z nich podczas konkursu.
Naszą szkołę reprezentowała Weronika Goździewska uczennica klasy VII. Wykonała przepięknie utwór pt.: ,,Ojczyzno ma”.
Jury w składzie: Wojciech Bardowski, Konstancja Molewska i Mirosław Maciński, miało spory orzech do zgryzienia, ponieważ uczestnicy byli utalentowani o wyjątkowym kunszcie wokalnym i prezentowali wysoki poziom artystyczny.
Laureatką konkursu została Alicja Szemplińska uczennica LO w Ciechanowie, która będzie reprezentować powiat ciechanowski na III Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Legionowej w Wołominie.
Mamy nadzieję, że za rok, Weronika spróbuje swoich sił ponownie, bogata w doświadczenia i świadoma swojego talentu.

Izabella Łączyńska