19 marca 2019 22:05 | Aktualności

Turniej Wiedzy Pożarniczej

15 marca 2019r. o godz.10.00 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie, po raz kolejny przeprowadzone zostały eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Organizowany od wielu lat Turniej Wiedzy Pożarniczej jest adresowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Jego celem jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ekologii, ratownictwa oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Organizatorem eliminacji powiatowych w Ciechanowie była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polski w Ciechanowie.

Eliminacje przeprowadzono w trzech grupach wiekowych:

I grupa wiekowa - szkoły podstawowe – klasy I- VI;

II grupa wiekowa  -  szkoły podstawowe – klasy VII – VIII i klasy gimnazjalne;

III grupa wiekowa – szkoły średnie.

Wszyscy uczestnicy poszczególnych grup pisali test, który składał się z 30 pytań zamkniętych.  Po tej części eliminacji wytypowano 5 finalistów z każdej grupy wiekowej, którzy przystąpili do części ustnej eliminacji. Po tym etapie eliminacji komisja wyłoniła po trzech laureatów z każdej grupy wiekowej.

Zwycięzcą  I grupy wiekowej – szkoły podstawowe – klasy I – VI, został uczeń naszej szkoły z wynikiem 23 pkt. - Bartłomiej Krębski z klasy VI, który w kwietniu będzie reprezentował nie tylko naszą szkołę, ale także nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich.

Gratulujemy Bartkowi i życzymy powodzenia w kolejnych eliminacjach.

Izabella Łączyńska