16 marca 2019 18:17 | Aktualności

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów kl. I.

Dnia 12 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Woli Wierzbowskiej odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów kl. I. O godz. 9:00 dyrektor szkoły p. Henryk Chojnacki, grono pedagogiczne, dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – IV zgromadzili się na sali gimnastycznej.

Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z  biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów kl. VI, jednego ucznia z kl. I – Dominika Benkie i trzech dziewczynek z kl. II. Zgromadzeni na sali gimnastycznej mieli okazję zaznajomić się z życiem i twórczością        H. Ch. Andersena oraz zobaczyć fragmenty baśni napisane przez baśniopisarza, tj.: „Brzydkie kaczątko”, „Dziewczynkę z zapałkami” i „Calineczkę”.

Następnie uczniowie kl. I złożyli akt przyrzeczenia, w którym to obiecali być wiernymi przyjaciółmi książek, dbać o nie, szanować je i czytać jak najwięcej. Potem odbyło się pasowanie na czytelnika, którego dokonał dyrektor szkoły p. Henryk Chojnacki.

Dyrektor szkoły wygłosił prelekcję na temat „Dlaczego warto czytać książki?”.

Uroczystość uświetniła swoimi umiejętnościami wokalnymi Weronika Goździewska – ucz. kl. VII.

Na pamiątkę pełnoprawni czytelnicy biblioteki szkolnej otrzymali dyplomy i słodycze. Następnie głos zabrała p. Anna Redwanowska, która jeszcze raz przybliżyła uczniom postać H. Ch. Andersena i zachęciła do czytania jego baśni.

Wychowawczyni kl. I p. Bogumiła Blados w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Mali Readersi” wręczyła nagrody uczniom, którzy zebrali najwięcej naklejek za systematyczne, codzienne czytanie, potwierdzone podpisem rodzica.

I miejsce zdobyli: Oliwia Teklińska i Wojciech Morawski ( 157 naklejek ). W nagrodę otrzymali maskotki z Gangu Słodziaków.

Za zdobycie II miejsce ( 150 naklejek ) Dominik Benkie dostał książkę „Gang Słodziaków”. Pozostali uczniowie otrzymali książeczki o tematyce ekologicznej.

Dla pierwszoklasistów ten dzień był pełen wrażeń. Zarówno występującym jak i słuchaczom przyniósł wiele satysfakcji i zadowolenia.

Anna Redwanowska