23 grudnia 2018 13:15 | Aktualności

Spotkanie wigilijne w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Ciechanowie

19 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Anny Redwanowskiej i p. Joanny Ropelewskiej odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej.

Na spotkaniu, dzieci z klas V-VII zaprezentowały Jasełka, które wywołały u obserwatorów wielkie wzruszenie i radość. Uroku inscenizacji dodało śpiewanie kolęd i granie na różnych instrumentach. Uroczystość napełniła wszystkich świąteczną radością i sprawiła, że obecni na sali poczuli magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się również podopieczni Domu Pomocy Społecznej. Po przedstawieniu jeden z pensjonariuszy złożył życzenia świąteczne i poc0zęstował dzieci cukierkami. Natomiast nasi uczniowie na ręce p. Tomasza Tańskiego wręczyli szopkę wykonaną przez p. M. Krębską i choinkę bożonarodzeniową wykonaną przez p. J. Moderacką.

Wyjazd był dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości do ludzi starszych, samotnych i chorych.

Uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni do kolejnych odwiedzin.

Anna Redwanowska