Misja szkoły "Nasza szkoła fundamentem Twojej przyszłości, bowiem ad maiora natus sum".

Aktualności

25 grudnia 2018 21:15 | Aktualności

Spotkanie wigilijne

 
      Zwieńczeniem świątecznych przygotowań w naszej szkole była wigilia, która odbyła się 21 grudnia 2018 r. W tym roku gośćmi przy wigilijnym stole byli: p. Jerzy Komorowski, 
p. Tadeusz Goździewski i p. Arkadiusz Humięcki.
      Uczniowie pod kierunkiem p. Joanny Ropelewskiej zaprezentowani Jasełka bożonarodzeniowe. Trzy uczennice z kl. II i uczniowie z klas VI – VII przygotowali pod kierunkiem p. Anny Redwanowskiej montaż słowno – muzyczny.
         Z poczuciem życzliwości i serdeczności dzieliliśmy się opłatkiem. Dyrektor szkoły 
p. Henryk Chojnacki złożył wszystkim świąteczne życzenia, przekazał też życzenia m.in. od nieobecnego na uroczystości Wójta Gminy Opinogóra Górna p. Piotra Czyżyka.
     Podczas wigilii odwiedził nas Św. Mikołaj. Spotkanie z nim przygotowali uczniowie 
kl. VI pod kierunkiem p. Anny Redwanowskiej. Z rolą Św. Mikołaja utożsamił się Kacper Moderacki.
Uczniowie poszczególnych klas pod opieką swoich wychowawców wykazali się przed Mikołajem tańcem, kolędą oraz grą na instrumentach muzycznych. Zaproszeni goście, aby otrzymać upominek od Mikołaja opowiadali o tradycjach i zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem.
    Spotkanie wigilijne było okazją do wręczenia nagród niektórym uczniom za udział w gminnym konkursie „Boże Narodzenie w tradycji polskiej”,
Wszyscy zgromadzeni na sali poczuli magię Świąt Bożego Narodzenia.
             Dużą pomoc w zorganizowaniu szkolnej wigilii okazali rodzice uczniów. Bardzo dziękujemy i życzymy zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
Anna Redwanowska 

Przeczytano: 539 razy. Wydrukuj|Do góry