Misja szkoły "Nasza szkoła fundamentem Twojej przyszłości, bowiem ad maiora natus sum".

Aktualności

05 listopada 2018 17:10 | Aktualności

Dzień dla bezpieczeństwa

 

 

Nasza szkoła od kilku lat jest partnerem Programu B&N (BEZPIECZNI  NIECHRONIENI).

26 października 2018r. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie zorganizował   dla 78 uczniów kl. I – VIII imprezę w ramach kampanii społecznej ,,Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

O godzinie 9: 30 Pan Dyrektor Henryk Chojnacki przywitał  zaproszonych gości i zebranych na sali gimnastycznej: uczniów i nauczycieli.

Następnie  przedstawiciel  Urzędu    Marszałkowskiego    zapoznał   wszystkich  z celami i  harmonogramem imprezy.

Wszyscy uczniowie otrzymali zestawy BRD, zawierające elementy odblaskowe, zwiększające bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym.

Dzieci z kl. I i II wzięły udział  w konkursie plastycznym o tematyce związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W salach lekcyjnych pod opieką swoich pań tworzyły prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i spełniały wymagania konkursowe. Można je obejrzeć na wystawie na korytarzu szkolnym. Nagrody w postaci gier za najciekawsze prace otrzymali: Emilia Gołębiewska i Antoni Lubczyński z kl. I oraz Julianna Goździewska i Antoni Skierkowski z kl. II.

Uczniowie klas starszych wzięli udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo.

  1. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym.
  2. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji  w Ciechanowie omówili tematykę zawartą w filmie ,, …tak, chcę być bezpieczny”.
  3. Ratownicy medyczni z Zakładu Pomocy Doraźnej Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie omówili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Zarówno organizatorzy jak i uczestnicy DNIA DLA BEZPIECZEŃSTWA byli bardzo zadowoleni. Wszyscy mamy nadzieję, że pojęte działania zwiększą bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w ruchu drogowym.

                                                                     Szkolny koordynator Programu B&N

                                                                     Bogumiła Blados

Przeczytano: 190 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: