22 stycznia 2018 17:05 | Aktualności

Zgodnie z tradycją...

22 grudnia w naszej szkole zrobiło się bardzo świątecznie.

Piękne dekoracje na sali gimnastycznej, białe obrusy na stołach, uśmiechnięte buzie dzieci i odświętne stroje, podniosła i uroczysta atmosfera.
To zapowiedź szkolnej wigilii.
Po przywitaniu wszystkich przez dyrektora szkoły Henryka Chojnackiego, obejrzeniu Jasełek przygotowanych przez naszych wspaniałych uczniów, podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia . Następnie rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie. Zabrzmiały: Cicha noc..., Lulajże Jezuniu..., Pójdźmy wszyscy do stajenki...oraz inne znane kolędy i pastorałki.

Podczas wigilii odwiedził nas św. Mikołaj. Spotkanie z nim przygotowali uczniowie kl. VII. Z rolą św. Mikołaja utożsamił się uczeń tej klasy - Radosław Kocięcki. W swej hojności i dobroci miał ze sobą wiele niespodzianek nie tylko dla uczniów, ale także i dla gości.
Uczniowie poszczególnych klas pod opieką swoich wychowawców wykazali się przed  Mikołajem tańcem, kolędą oraz piosenką świąteczną. Upominki dla gości /stroiki świąteczne/ przygotowała pani Monika Krębska.
Zorganizowanie tej uroczystości wymagało zaangażowania rodziców naszych uczniów, za co z wdzięcznością im dziękujemy.

Wigilia 2018