21 grudnia 2017 22:36 | Aktualności

Konkurs literacki „ List do Św. Mikołaja”

Konkurs adresowany był do uczniów kl. IV – VII. Pierwsze miejsce zajęła uczennica kl. VI  - Kaja Jabłonowska, drugie miejsce uczeń kl. IV Szymon Purzycki a trzecie uczennica kl. VI – Weronika Goździewska.

Wierzbowo, dn. 5.12.2017 r.

Kochany Święty Mikołaju!

Mam na imię Kaja i jestem uczennicą klasy VI. Piszę do Ciebie ten list, ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.

Lubię je, bo razem z moimi braćmi ubieram choinkę i przygotowuję świąteczny stół. Na wigilijnym stole zawsze jest opłatek, biały obrus i 12 potraw wigilijnych. A gdy na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka, zbierają się wszyscy, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

Moim marzeniem, jak każdego roku, jest otrzymanie od Ciebie prezentu. Chciałabym dostać nowe rolki i etui na telefon komórkowy. Mikołaju, nie zapomnij o mojej rodzinie oraz o dzieciach z domu dziecka. One też czekają na upominki od Ciebie. Spraw, aby były takie radosne i szczęśliwe jak ja.

Pozdrawiam Cię serdecznie

Kaja