15 grudnia 2017 19:13 | Aktualności

Kolorowy dzień - postaci bajek

Uczniowie klas I – VII wcielili się w różne postacie bajkowe. Inicjatorami pomysłu byli uczniowie klasy V. Bajki i baśnie są źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacania wyobraźni a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. Dlatego ten wyjątkowy dzień miał uczniom przypomnieć jak ważne są bajki i że warto je czytać, a czasami powracać do tych, które się kiedyś przeczytało. Uczniowie przybyli do szkoły w przepięknych bajkowych strojach. Pojawiły się: krasnoludki, wróżki, była Pipi i Panda, jak również kot w butach i wiele innych niezwykłych postaci. Uczniowie mieli szansę wykazać się znajomością bajek. Utożsamiając się z bohaterami bajek dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, smutkach i radościach.

Spotkanie miało na celu rozwijać zainteresowania czytelnicze wśród uczniów.