09 grudnia 2018 21:24 | Aktualności

Andrzejki w przedszkolu

Dnia 30 listopada oddziały przedszkolne świętowały andrzejki. Była to wspaniała okazja do zabawy oraz do poznania tradycji ludowych. Na początku nauczycielki z oddziałów przedszkolnych, pani Beata Okoniecka oraz Marta Pokropska przeprowadziły pogadankę z dziećmi na temat wróżb, wyjaśniły im ich znaczenie i sens. Dzieci miały okazję do poznania różnego rodzaju wróżb. Można było dowiedzieć się kim dzieci zostaną w przyszłości, jak będzie miał/a na imię wybranek bądź wybranka serca. Sprawdzaliśmy, kto pierwszy z przedszkolaków weźmie ślub oraz co czeka go w dorosłym życiu. Następnie na sali gimnastycznej odbyła się zabawa taneczna, z której dzieci bardzo się ucieszyły. Przy współczesnych przebojach przedszkolaki tańczyły i śpiewały. Dzieci zmęczone po zabawie wróciły do oddziałów z uśmiechem na twarzach.

Marta Pokropska

Beata Okoniecka