18 listopada 2018 19:50 | Aktualności

Nasze drogi do Niepodległości

11 listopada 2018 r.  część uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami,  p. dyrektorem H. Chojnackim i B. Goździewską wzięła udział w uroczystości gminnej z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowanej przez  Akcje Katolickie z Parafii Opinogóra i Pałuki oraz Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Uroczystość ta była wspaniałą lekcją historii a zarazem zakończeniem projektu „Nasze drogi do Niepodległości”. W ramach tego projektu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach plastycznym i fotograficznym, upamiętniających miejsca historyczne na terenie naszej gminy na przestrzeni ostatnich 100  lat. Uczeń klasy VIII Radosław Kocięcki zajął I miejsce w konkursie fotograficznym, a Julia Purzycka z klasy II zajęła I miejsce w konkursie plastycznym w kategorii klas I-III. W tej samej kategorii Ola Kołakowska z klasy „0” zajęła II miejsce, a Oliwia Teklińska z klasy I – III miejsce. Uczniowie Ci otrzymali nagrody w postaci sprzętu elektronicznego oraz książki pt.”Nasze drogi do Niepodległości – wielka historia małych miejscowości”. Książka ta została wydana specjalnie na uroczystość z okazji 100 lat niepodległości. Zostały w niej  spisane wspomnienia mieszkańców naszej gminy. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział  w projekcie, mającym na celu kształtowanie postaw patriotycznych wśród mieszkańców naszej gminy.

Barbara Goździewska