18 listopada 2018 20:05 | Aktualności

Sprawozdanie z wyjazdu na spektakl „Balladyna” J. Słowackiego

Dnia 14 listopada 2018 r. uczniowie kl. VI – VIII uczestniczyli w wycieczce do Ciechanowa, której celem było obejrzenie „Balladyny” J. Słowackiego. Opiekunami wycieczki były: p. Anna Redwanowska i p. Małgorzata Chojnacka.

Przedstawienie w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza rozpoczęło się o godz. 11:40.

Tytułowa bohaterka Balladyna dokonała wielu zbrodni. Zabiła siostrę Alinę, wypędziła matkę z domu, otruła Kostryna. Za krzywdy wyrządzone tym ludziom spotkała ją kara. Trzykrotnie wydała na siebie wyrok śmierci podczas sądów królewskich, przy czym za trzecim razem została rażona piorunem.

W sztuce wystąpiły również postacie fantastyczne, takie jak: Goplana – zakochana w Grabcu czy Skierka – sługa królowej jeziora Gopło. To on wzbudził wśród widzów największe zainteresowanie.

Mimo skromnych dekoracji i rekwizytów, przedstawienie uważam za interesujące.

Muzyka była podkreśleniem wydarzeń dziejących się na scenie. Widzowie gromkimi brawami podziękowali aktorom za wspaniała grę.

Następnie udaliśmy się do Mc Donald`s. Około godziny 15:00 wróciliśmy do szkoły. Tam czekali na nas rodzice.

To była naprawdę udana wycieczka. Spektakl bardzo mi się spodobał.

Julia Wernik

ucz. kl. VII