05 listopada 2018 18:01 | Aktualności

Ludzie listy piszą

W październiku nasza szkoła rozpoczęła współpracę z dwiema polskimi szkołami. W ramach tej współpracy realizowany jest projekt „Ludzie listy piszą”, którego autorkami są trzy nauczycielki języka angielskiego z każdej ze szkół. W naszą inicjatywę włączyli się uczniowie klasy II którzy wymieniają kartki pocztowe z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim.  Natomiast starsza część naszej społeczności szkolnej, czyli ochotnicy z klas V, VI, i VII wymieniają się listami z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szczodrzykowie. Celem projektu jest wzmocnienie motywacji do nauki języka angielskiego, podniesienie umiejętności językowych uczniów oraz nawiązanie nowych znajomości. Młodsi uczniowie wysłali swoje kartki ze zdjęciem zamku w Ciechanowie żeby przybliżyć naszym nowym znajomym naszą okolicę. Natomiast starsza grupa dostała już pierwsze listy z zaprzyjaźnionej szkoły. Pisanie jak i otrzymanie korespondencji z innej szkoły spotkało się z dużym entuzjazmem u uczniów.

Ewa Zbyszyńska