05 listopada 2018 17:52 | Aktualności

Śladami bohaterów książki „Kamienie na szaniec”

29.10.2018r o godz.7.30 uczniowie klas  V-VIII pod opieką  p. B. Goździewskiej,  p .A. Redwanowskiej  i p. J. Kocięckiej udali się na wycieczkę do Warszawy. Była to wyjazd mający na celu kształtowanie postaw patriotycznych. Uczestnicy wycieczki zwiedzili  Muzeum Powstania Warszawskiego. Obejrzeli  film „Miasto Ruin”,  obrazujący Warszawę po Powstaniu Warszawskim z pokładu samolotu. Odbyli spacer po. Cmentarzu Wojskowym  na Powązkach.  Zwiedzili groby bohaterów książki „Kamienie na szaniec”, groby uczestników Powstania Warszawskiego, I i II Wojny Światowej, Wojny 1920 r., oraz Powstań Narodowych. Następnie w kinie 6D uczniowie obejrzeli film „Podróż do wnętrza Ziemi” . Ostatnim punktem programu był posiłek w McDonald. Wróciliśmy o godz. 20.30. Przed szkołą czekali już na nas rodzice.

Barbara Goździewska