27 października 2018 19:39 | Aktualności

Ratujemy i uczymy ratować

16 października obchodzony jest  Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji nasza szkoła wzięła udział w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.  Było to w ramach akcji bicia rekordu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Naszym celem było promowanie wśród uczniów nauki udzielania pierwszej pomocy. W ciągu pół godziny od 12.00 do 12.30 37 uczniów naszej szkoły oraz 4 opiekunów pani Bogumiła Blados, pani Barbara Goździewska, pani Marta Pokropska, oraz pani Ewa Zbyszyńskawykonało 4100 razy masaż serca na czterech fantomach. Była to wspaniała lekcja udzielania pierwszej pomocy jak i wzmocnienie postaw moralnych i obywatelskich naszych uczniów.

Ewa Zbyszyńska

Filmy: