09 października 2018 20:42 | Aktualności

Ślubowanie uczniów kl. I

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Woli Wierzbowskiej.

5 października 2018r. 11 uczniów kl.I w obecności Pana Wójta Gminy Opinogóra  - Piotra Czyżyka, Pana Dyrektora – Henryka Chojnackiego, Grona Pedagogicznego, Rodziców oraz całej społeczności uczniowskiej, złożyło uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Święto miało  szczególny charakter, ze względu na rok jubileuszowy naszej Ojczyzny – 100 rocznicę odzyskania  niepodległości. Uroczystość zawierała liczne elementy  patriotyczne. Zebrani zamiast hymnu szkolnego odśpiewali cały Hymn Państwowy.

Po ślubowaniu Pan Dyrektor dokonał aktu pasowania na ucznia, a Pan Wójt wręczył  pamiątkowe dyplomy.

Występ pierwszoklasistów, składający się z okolicznościowych  wierszy i piosenek nagrodzono gromkimi brawami. Przedstawiciele kl. II i III wręczyli młodszym koleżankom i kolegom prezenty. W programie wzięli udział również uczniowie klas starszych, poczet sztandarowy oraz przedstawiciele SU.

Nad przebiegiem uroczystości czuwała wychowawczyni kl. I – Bogumiła Blados