05 października 2018 15:01 | Aktualności

Wycieczka do zamku

3 października 2018 r. uczniowie klas II i V wraz z rodzicami odbyli wycieczkę do Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, zbudowanego w IV wieku przez księcia mazowieckiego Siemowita III. Zwiedzili tam nie tylko eksponaty pochodzące z tego okresu, ale przenieśli się również w dawne czasy oglądając fragmenty filmów i prezentacji. Niektórzy na własnej skórze odczuli w jaki sposób byli karani ludzi za nieposłuszeństwo. W sali multimedialnej mogli zmierzyć się Quizem dotyczącym wiedzy o historii Zamku i panujących na nim zwyczajach. Pobyt na Zamku był znakomitą lekcją historii. Oczywiście ostatnim punktem pobytu w naszym mieście był posiłek w restauracji Mc Donald.

Ewa Zbyszyńska

Barbara Goździewska