29 września 2018 17:38 | Aktualności

Wizyta policjanta w naszej szkole

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci   poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

W ramach edukacji w tym kierunku 26.09.2018r zaprosiliśmy pana policjanta, dzielnicowego naszej gminy Opinogóra Górna, który spotkał się z dziećmi. Temat prelekcji dotyczył: ,,Bezpiecznej drogi do szkoły". Pan policjant  omówił zasady zachowania bezpieczeństwa w czasie drogi do  szkoły, a następnie uczniowie obejrzeli film pt:,, Bezpieczne zachowania". Film prezentował przestrogi dla dzieci, jak się zachować w różnych sytuacjach, gdy zaczepi nas na przykład obca osoba lub kiedy użyć numeru alarmowego. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Beata Okoniecka