16 września 2018 18:59 | Aktualności

Przed wielu laty...

Już od 12 lat Szkoła Podstawowa w Woli Wierzbowskiej nosi imię świętego Stanisława Kostki. To już 12 lat społeczność naszej szkoły w pierwszych tygodniach września obchodzi Dni Patrona. Tegoroczne uroczystości miały nieco odmienny charakter, bowiem w tym roku mija 450 rocznica śmierci Świętego. 6 stycznia 2018 roku miało miejsce liturgiczne rozpoczęcie Roku św.St. Kostki w Diecezji Płockiej. W niedzielę 14 stycznia 2018 r. we wszystkich kościołach w Polsce został odczytany List Pasterski Konferencji Episkopatu Polski dotyczący Roku św.St. Kostki. Przykład życia Świętego z Rostkowa może pomóc nam znalezć własną drogę życia, a może też i własną drogę do Pana Boga. "Kostka znaczy więcej"- to zobowiązuje, jak powiedział nasz gość ksiądz proboszcz Robert Głuchowski. Podczas uroczystego apelu wszyscy przypomnieliśmy sobie te wiadomości i nasze powinności względem szkoły i Patrona. Na zakończenie obchodów Dni Patrona uczniowie naszej szkoły, rodzice i opiekunowie: pani Emilia Kakowska - Pustelnik i pan Radosław Chojnacki wzięli udział w corocznej pielgrzymce do Rostkowa.

Joanna Ropelewska