06 września 2018 18:51 | Aktualności

Niespodziewana wizyta

W dniu 06.09.2018 r., podczas omawiania z uczniami projektu „Bezpieczna szkoła- bezpieczny uczeń 2018/2019”, Szkołę Podstawową im. św. St. Kostki w Woli Wierzbowskiej odwiedził niecodzienny gość. Był nim Pan Rafał Romanowski podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa. Pan minister został przywitany przez uczniów gromkimi brawami, sympatię uczniów zjednały słodycze, a w dalszej części spotkania ich uwaga była skupiona na tym o czym mówił Pan Rafał Romanowski. Wspomniał o swoim dzieciństwie, poinformował zebranych, że uczęszczał do Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Szulmierzu. Nawiązał do tematyki spotkania i bardzo interesująco mówił na temat bezpiecznych zachowań uczniów. Okazało się też, że doskonale zna tematykę oświatową. Przedstawił zakres najważniejszych zmian w polskiej szkole. W odniesieniu do wcześniejszych informacji podanych przez dyrektora szkoły Henryka Chojnackiego, dotyczących problemów lokalowych Szkoły Podstawowej w Woli Wierzbowskiej, zadeklarował wspieranie wszelkich działań w tym zakresie społeczności szkolnej i samorządu gminy Opinogóra Górna. Na zakończenie podziękował nauczycielom za ich trud, życzył im i uczniom wielu sukcesów w zakresie edukacji. Pozostawił też dla najmłodszych uczniów książki, kredki i inne materiały potrzebne w szkole.

Henryk Chojnacki