11 czerwca 2018 16:47 | Aktualności

Misja programowanie-podregion ciechanowski

W drugim półroczu roku szkolnego 2017/2018  nasza szkoła  wzięła udział w projekcie „Misja: programowanie – podregion ciechanowski”, który był realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z gminami w Ciechanowie, Glinojecku, Grudusku, Opinogórze Górnej, Naruszewie, Nowym Mieście, Sochocinie, Pułtusku, Winnicy, Bieżuniu, Lubowidzu i Żurominie. Projekt był realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

Celem projektu było zwiększenie kompetencji nauczycieli edukacji wczesnoszkonej w zakresie naucznia podstaw programowania i popularyzacja wczesnej nauki kodowania. Z naszej szkoły w szkoleniu wziął udział nauczyciel informatyki.

Uczniowie klasy drugiej na zajęciach komputerowych i zajęciach pozalekcyjnych odkrywli tajniki programowania. Realizując jedno z zadań projektu tworzyli własną grę offine z wykorzystaniem instrukcji programistycznych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Opinogórze Górnej.

Uczniowie naszej szkoły uczą się na nowoczesnym programowalnym robocie Photon. Nauka programowania wzmacnia kreatywność i zdolność logicznego myślenia.

Nasza szkoła w ramach realizacji projektu otrzymała laptopa, tablet i robota edukacyjnego wspierającego naukę programowania.