06 czerwca 2018 21:10 | Aktualności

Nasza gmina, powiat, województwo – Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

1 czerwca w Oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym „Nasza gmina, powiat, województwo” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Organizatorami konkursu było Muzeum Romantyzmu oraz Wójt Gminy Opinogóra Górna Piotr Czyżyk.

Głównym celem konkursu było szerzenie idei społeczeństwa obywatelskiego i systemu wartości demokratycznych, a także wzmacnianie patriotyzmu lokalnego i regionalnego. Konkurs wpisuje się w obchody 20-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Uczestnicy konkursu, uczniowie klasy VII przygotowali trzy prezentacje multimedialne pt: "Nasza gmina, powiat, województwo".  Organizatorzy konkursu ogłaszając wyniki podkreślili, że prace uczniów naszej szkoły zostały przygotowane profesjonalnie.

I miejsce zajął Radosław Kocięcki

II miejsce zajęła Amelia Chojnacka

wyróżnienie otrzymał Wiktor Moczulak

Nagrody zostały wręczone na tle prezentacji, która zajęła I miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Autor zdjęć: Michał Krzyżanowski