27 maja 2018 16:20 | Aktualności

Powiatowy Konkurs Recytatorski

„Najdroższy wyraz – Ojczyzna” – to myśl przewodnia powiatowego konkursu recytatorskiego z cyklu „Słowa Bliskie Młodym”, który odbył się 18 maja 2018 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie.

Celem konkursu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, rozbudzanie uczuć patriotycznych, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród młodzieży, doskonalenie umiejętności recytatorskich.

W Powiatowym Konkursie Poezji Patriotycznej prezentowali się recytatorzy z kl. VII szkół podstawowych, uczniowie oddziałów gimnazjalnych oraz młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie przygotowali patriotyczny utwór poetycki polskiego autora.

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z kl. VII, tj. Amelia Chojnacka wygłosiła wiersz „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” W. Szymborskiej, Radosław Kocięcki zaprezentował utwór „Pieśń o fladze” K.I. Gałczyńskiego, a Wiktor Moczulak wyrecytował wiersz T. Kubiaka „Tu wszędzie Polska”.

Sam udział w Powiatowym Konkursie  Recytatorskim jest nagrodą dla tych uczniów.

Uczestnikom dziękuję i gratuluję.

Anna Redwanowska