09 maja 2018 18:45 | Aktualności

Zapamiętajże Narodzie...

W dniu 30 kwietnia 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Flagi oraz 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej w nowożytnej Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Uczniowie klasy VI i VII, przy udziale koleżanki z klasy IV i kolegi z klasy V,  przygotowali inscenizację pod tytułem „Zapamiętajże Narodzie…”. Po raz pierwszy uroczystość o charakterze patriotycznym prezentowana była szerszej publiczności.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie: Panu Piotrowi Czyżykowi - Wójtowi Gminy Opinogóra Górna, Radnemu - Panu Wojciechowi Komorowskiemu oraz Rodzicom i Dziadkom naszych uczniów.

Szczególnym gościem był także Pan Tadeusz Falęcki, dzięki któremu po raz kolejny mogliśmy zrealizować swoje pomysły. Tym razem wypuściliśmy w przestrzeń sto biało-czerwonych balonów dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Pan Falęcki przekazał dla szkoły również keyboard. Serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików z naszego przedsięwzięcia.

Małgorzata Chojnacka

Maria Sykut