22 kwietnia 2018 20:58 | Aktualności

Legenda o Bazyliszku

Legenda o Bazyliszku.

Dnia 18.04.2018 r. uczniowie z oddziałów przedszkolnych oraz z klas I – VI obejrzeli spektakl pt. „Legenda o Bazyliszku” przygotowany przez uczniów kl. IV pod kierunkiem p. Anny Redwanowskiej. Doskonale w rolę Bazyliszka wcielił się Dominik Tekliński. Magdę zagrała Zosia Przewodowska ,a jej brata Marka – Mateusz Ćmoch. Rolę cebularki odtwarzała Kinga Bobińska, garncarkę zagrała Maja Rzeczycka, przekupkę – Amelia Pacek i szewca – Karol Dubliński.

Bazyliszek zamieszkiwał lochy Warszawy. Zamieniał w kamień każdego, kto na niego spojrzał. Wielu śmiałków próbowało go pokonać, ale żaden z nich nie wrócił.

Pewnego dnia kilkunastoletni chłopiec oznajmił ludziom, że zgładzi Bazyliszka przy pomocy miecza i tarczy. Nocą udał się do podziemia, jednak nie pokonał potwora. Został zamieniony w kamień. Magda – siostra Bazyliszka, prosiła wszystkich ludzi o pomoc. Nikt nie miał na tyle odwagi, by wejść do lochów.

W pewnym momencie, na jednym ze straganów dziewczynka zobaczyła lusterko. Postanowiła pójść z nim do lochów i sprawić, by Bazyliszek spojrzał na swoje odbicie. Gdy potwór wyczuł, że Magda jest w podziemiach, zaczął się do niej zbliżać, lecz ona pokazała mu zwierciadło. Bazyliszek skamieniał, a wszyscy zamienieni w głazy ludzie ożyli.

Wszystkim uczniom i nauczycielom zgromadzonym na sali gimnastycznej przedstawienie bardzo się podobało.