27 marca 2018 17:03 | Aktualności

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Dnia  21 marca 2018 r. z okazji pierwszego dnia wiosny odbyła się wycieczka do Warszawy. Sposób spędzania tego dnia był alternatywą wobec tradycyjnego topienia marzanny.

Udział w niej wzięły dzieci  z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I  -  VII. Opiekunami wyjazdu były panie: M. Pokropska, B. Goździewska, I. Łączyńska, B. Blados,

E. Zbyszyńska, A. Redwanowska i M. Chojnacka. Ze względu na dużą liczbę uczestników trzeba było zorganizować dwa autokary.

O godz. 11:30 odbyła się zbiórka pod szkołą, a o godz. 12:00 wyruszyliśmy w trasę. Ok. godz. 15:00 dotarliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Instytucja ta działa w swojej siedzibie nad Wisłą od listopada 2010 r. Placówka oferuje szeroki wachlarz atrakcji, m.in. poprzez przeprowadzanie różnorodnych doświadczeń  i prezentowanie  ok. 400 ekspozycji. Centrum znane jest z teatru Wysokich Napięć, laboratoriów, Planetarium, Nieba Kopernika, Parku Odkrywców i Ogrodu na dachu.

Według mnie uczniów najbardziej zachwyciły takie atrakcje, jak: Zero Barier, czyli robot, którego każdy mógł zaprogramować. Wszystkim podobało się w Centrum Nauki Kopernik. Spędziliśmy tam 2 godz. Później udaliśmy się do autobusu. Następnie pojechaliśmy do Mc Donald`s. Zadowoleni i najedzeni wyruszyliśmy w drogę powrotną. Ok .godz. 20:40  dojechaliśmy na miejsce. Spod szkoły odebrali nas rodzice.

Amelia Chojnacka

ucz. kl. VII