27 marca 2018 16:01 | Aktualności

Sprawozdanie z uroczystości pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów kl. I

Dnia 16 marca 2018 r. biblioteka szkolna przyjęła w poczet swoich czytelników uczniów kl. I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej i rozwijania umiejętności czytania.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie wysłuchali inscenizacji „W krainie książek” przygotowanych przez uczniów kl. IV – V pod kierunkiem p. Anny Redwanowskiej

Następnie uczniowie kl. I odgadywali zagadki związane z postaciami bajkowymi.

Po wykonaniu wszystkich zadań uczniowie przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Aktu pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej dokonał dyrektor szkoły, p. Henryk Chojnacki. Uroczystość uświetniła swoimi umiejętnościami wokalnymi Weronika Goździewska – uczennica kl. VI.

Na pożegnanie nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowy dyplom. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki.

Nauczyciel – bibliotekarz podziękował wychowawczyni kl. I p. Barbarze Goździewskiej za to, że propaguje czytelnictwo wśród swoich wychowanków.

Dla pierwszoklasistów, ten dzień był pełen wrażeń. Zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.