23 listopada 2017 20:08 | Aktualności

Zabawa andrzejkowa

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
W naszej szkole 23 listopada odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Uczniowie kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby. Uczniowie klasy VII przepowiadali przyszłość. Symbole wiedzy magicznej, świece i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

Uczniowie klas młodszych wróżyli sobie następnego dnia.